Ata Yıldız Plaza, Kat:11, No: 1/93, 06820 Eryaman/ANKARA+90 - 543- 890 - 23 - 13 Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00 /

Çocuklar İçin Boy Kilo Endeksi

Bebek ve Çocuklarda “İdeal” Boy-Kilo Hesaplama Modülü

Bebeğinize/Çocuğunuza ait boy, kilo, baş çevresi, cinsiyet, yaş gibi değerleri aşağıdaki modüle girip, sonuç ve değerlendirme düğmesine basınız detaylı değerlendirmeler aşağıda belirecektir.

Bebek/Çocuk Boy ve Kilo Hesaplama Modülü

kg

cm

cm
(3 yaşına kadar ölçülür. Girilmesi zorunlu değildir.)

Bebekler/Çocuklar İçin İdeal Boy Kilo Hesaplama

Bebek ve çocukların gelişimi konusunda sizlere yol göstermesi için hazırladığımız “İdeal” Boy Kilo Hesaplama Modülümüzü aşağıdaki tavsiyelere uyarak kullandığınız takdirde maksimum faydayı sağlayacağınızı düşünmekteyiz. Umarım faydalı bir çalışma olmuştur.

1-Bu “İdeal” boy/kilo hesaplama cetveli hazırlanırken Prof. Dr. Olcay Neyzi’nin çalışmaları sonucu oluşturulan ve Türkiye’deki çocuklar için hazırlanan boy, kilo ve baş çevresi cetvelleri kullanılmıştır.

2-Hesaplama sonucu çıkan sonuçlar, kesin bir tıbbi sonuç değil, yol gösterici birer tavsiye olarak ele alınmalıdır. Bu sonuçlar tek başlarına tanı ve tedavi maksatlı kullanılamazlar.

3-Kesin tıbbi tanı ve tedavi için Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı bir hekime başvurulmalıdır.

4-Son olarak, her çocuğun kendine has bir genetik, çevresel ve ırksal bir mirası olduğu ve bunun da boy, kilo gibi ölçüm değerlerine yansıyacağı unutulmamalıdır.

5- Modül ile ilgili tavsiye ve eleştirilerinizi bize 0 543 890 23 13 nolu numaradan whatsapp mesajı olarak iletebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

Hesaplanıyor